Interactive Guest Service

iLumio

Spędź wypoczynek w towarzystwie kolegi R2-D2

03/10/2016 10:52 Blog

iLumio_artykul_2

 

Wyobraź sobie wakacje lub podróż służbową w towarzystwie pomocy – robota. Poznaj Relay. Relay to robot wielkości popularnego R2-D2 zaprojektowany, aby pomóc pracownikom hotelu w codziennych, powtarzających się zadaniach. Wykonuje proste czynności, jeździ windą i chodzi po korytarzach, dostarczy niezbędne rzeczy, takiej jak: dodatkowy ręcznik, akcesoria higieniczne, a nawet kawę Starbucks bezpośrednio do Twojego pokoju.

 

Gdy maszyna wykonuje, podczas testów, 1500 udanych wycieczek w pierwszych 6 miesiącach pracy, oszczędzając godziny pracy personelu, Ci mogą zająć się zadaniami na wyższym poziomie, wymagającymi pracy ludzkiego umysłu, a nie „pracy rąk”. Relay porusza się za pomocą kamer 3D i Wi-Fi. Gdy otworzysz swe drzwi do pokoju, robot otwiera schowek z zamówionymi artykułami, co wyklucza ewentualną kradzież ze strony innych osób. Ma wgrany cały plan hotelu, więc wie dokładnie, gdzie ma się udać. Co więcej, potrafi spostrzec i sprawnie ominąć ludzi oraz przedmioty, które blokują mu ścieżkę. Kiedy jego misja jest zakończona, wraca do stacji dokującej, tak jak automatyczny odkurzacz.

 

Twórcy projektu Steve Cousins, Tessa Lau, Adrian Canoso i Izumi Yaskawa chcieli stworzyć robota, który będzie rzeczywiście dla zwykłych ludzi. Przez dziesięciolecia, roboty były zbyt skomplikowane, zbyt drogie i niebezpiecznie aby mogły funkcjonować w codziennym życiu człowieka. Dzięki połączeniu nowych technologii w oprogramowaniu robotyki oraz optymalizacji kosztów zrobotyzowanego sprzętu i komponentów, przeszkody te zniknęły – twierdzi Steve Cousins, CEO Savioke.

 

W Residence Inn Los Angeles LAX,  Relay już pracuje, a współpracownicy pieszczotliwie nazywają go Wally. Tom Beedon, kierownik hotelu, zauważa, że Wally jest gwiazdą, goście czasem zamawiają tylko po to, aby móc sobie zrobić zdjęcie z robotem i udostępnić je w mediach społecznościach. Najczęściej dostarczanym artykułem jest pasta do zębów.

 

Roboty swoje dostawcze usługi mogą świadczyć również w restauracjach, szpitalach, placówkach opieki osób starszych, czyli wszędzie tam, gdzie ludzie pracują, śpią lub jedzą. Więc jeśli jeszcze nie spotkałeś robota na swojej drodze, nie martw się, jest duże prawdopodobieństwo, że spotkasz go w niedalekiej przyszłości. Gdyby takiego robota można było przywołać jeszcze przez aplikację mobilną!? – każdy takiego pilota ma w kieszeni.

Powrót

Zapraszamy do kontaktu

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policyand Terms of Service apply.