Interactive Guest Service

iLumio

Przyszłość, która dzieje się teraz

02/12/2016 10:06 Blog

iLumio_artykul_blog

 

Rzeczywistość wirtualna to nowa platforma, która powoli tworzy swój własny, oddzielny rynek. To również kolejna innowacja technologiczna, która z powodzeniem wspiera kontakt klienta z hotelem.

 

Niedługo przestaniemy wybierać hotele na podstawie podrasowanych zdjęć czy szeroko promowanych ofert w serwisach rezerwacyjnych, gdyż będziemy mogli momentalnie przenieść się do środka, zobaczyć pokoje i widok z okna. Użytkownik będzie mógł przy wyborze hotelu odpalić swój wyświetlacz VR i przenieść się np. na filmowaną w czasie rzeczywistym plażę przed hotelem, albo pooglądać co w danym regionie można robić.

 

Wyobraźmy sobie konkretnego gościa w podróży. Dociera na lotnisko, w mieście, które jest docelowym punktem. System beaconów, zamontowany przy bramkach, „wykrywa” jego obecność i „porozumiewa się” z jego smartfonem. Dzięki informacjom pobranym z używanych przez niego aplikacji zamawia preferowaną taksówkę oraz rezerwuje nocleg. Informację o numerze pokoju otrzymuje wprost na ekran smartfona zaraz po przekroczeniu progu hotelu. System zarządzania rezerwacjami przydzielił ten numer zgodnie z jego życzeniem. Choć nigdy dotąd nie był w tym hotelu, doskonale wiedział czego się spodziewać. To dzięki wcześniejszej wirtualnej wycieczce po obiekcie. Wie który pokój ma najlepszy widok na panoramę miasta i możliwość połączenia z pokojem sąsiednim, tworząc wygodny pokój typu Studio. Smartfon jest również jego hotelowym kluczem, a zastosowane zabezpieczania dają pewność, że nikt poza nim nie wejdzie do pokoju. Maile, informacje czy wiadomości swobodnie odczytuje na dużym ekranie hotelowego telewizora lub tabletu. Ten sam ekran jest również nośnikiem dedykowanej oferty usług i kalendarzem pobytu. Dzięki połączeniu z serwisami społecznościowymi na monitorze wyświetlą się śledzone przez niego kanały informacyjne i nowy odcinek ulubionego serialu. System pozwoli mu również zamówić do pokoju robota, który zabierze do prasowania ubrania i sprawnie dostarczy je z powrotem w ciągu kilkudziesięciu minut. A kiedy na drugi dzień rano postanowi skorzystać z oferty hotelowego SPA – masażu aromaterapeutycznego, jego  smartwatch uprzedzi o tym fakcie obsługę. gabinet i masażystę. Dzięki temu nasz gość otrzyma informację o przygotowanym gabinecie i oczekującym na niego masażyście.

 

W przeciwieństwie do powieści fantastycznych, w powyższym „opowiadaniu” nie ma ani jednego produktu czy usługi, która nie byłyby dostępna już dzisiaj. Technologia wirtualnej rzeczywistości może być przedmiotem manipulacji, jednak oszukać klienta jest tu zdecydowanie ciężej niż w tradycyjnych materiałach promocyjnych, np. odpowiednio kadrując basen tak, aby wizualnie powiększyć jego powierzchnię. Wirtualna rzeczywistość bardzo realistycznie oddaje wymiary – skalę, odległości, wysokość – pozwala to podświadomie „zrozumieć” przestrzeń przeglądanego obiektu. A to nie wszystko, technologia tworzy rzeczywistość, którą w realnym świecie będziemy mogli doświadczyć dopiero za jakiś czas. Przykładem jest planowane na początek 2018 roku otwarcie nowego obiektu Radissona Blu Hotel & Residences w Zakopanem. Choć hotel fizycznie jeszcze nie istnieje, to przejść się jego korytarzami, usiąść przy restauracyjnym stoliku czy położyć w łóżku można już teraz. Oczywiście wirtualnie – w dedykowanej do tego aplikacji.

 

To rzeczywistość usług hotelarskich. Przy dalszym wykładniczym rozwoju nowych technologii, już wkrótce staną się one nie wyimaginowaną przyszłością, lecz codziennymi narzędziami pracy hotelarza.

 

Powrót

Zapraszamy do kontaktu

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policyand Terms of Service apply.